Planned intervention: On Wednesday June 26th 05:30 UTC Zenodo will be unavailable for 10-20 minutes to perform a storage cluster upgrade.
Published April 28, 2022 | Version v1
Conference paper Open

Медіапростір Греції на тлі російсько-українського воєнного конфлікту 2022 року: заборона трансляції російських каналів RT і Sputnik

  • 1. Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Description

Через зростання масштабів роботи російських ЗМІ в Європі як інструменту кремлівської пропаганди, що поширювала теорії змови та дезінформацію від імені російської держави, а також на тлі воєнного вторгнення РФ на територію суверенної України, Європейська комісія прийняла рішення про негайну заборону роботи в ЄС низки російських каналів. Так, 27 лютого 2022 року голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила, що телекомпанія RT, яку фінансово підтримує Кремль, раніше відома як Russia Today, а також інформаційне агентство Sputnik будуть заборонені в ЄС. Санкції на адресу РФ з боку Європейського Союзу поширилися на всесвітню мережу. Сторінки російських державних каналів RT і Sputnik, як і їхні канали на YouTube, були закриті в соціальних мережах країн ЄС на підставі спотворення фактів із метою впливу на думки та поведінку індивідів чи суспільства, досягнення віри соціальними групами в іншу картину світу, відмінну від реальної. «Ми заборонимо кремлівську медіамашину в ЄС», – заявила Урсула фон дер Ляєн, наголошуючи, що «державні канали Russia Today, Sputnik та їхні дочірні компанії більше не зможуть розповсюджувати свою брехню, щоб виправдати війну Путіна. Ми розробимо інструменти щодо запобігання їхньої токсичної та шкідливої дезінформації в Європі».

Files

Макет_міжнар_2022 на DOI_03.08.22 (3)-63-66.pdf

Files (576.6 kB)