Planned intervention: On Wednesday June 26th 05:30 UTC Zenodo will be unavailable for 10-20 minutes to perform a storage cluster upgrade.
Published June 4, 2024 | Version v1
Journal article Open

Sobolevning fazosida Abel umumlashgan integral tenglamasini yechish uchun optimal koeffitsiyentlar va optimal kvadratur formulaning normasi

Creators

  • 1. Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Farg'ona filiali

Description

Ushbu maqolada Sobolev fazosidagi Abelning umumlashgan integral tenglamasini taqribiy yechish uchun vaznli murakkab optimal kvadratur formula qurilgan. Bu kvadratur formulaning optimal koeffitsiyentlari topilgan. Bundan tashqari, qurilgan vaznli murakkab optimal kvadratur formulaning normasi topilgan

Files

7_374-46-53-Daliyev.pdf

Files (1.0 MB)

Name Size Download all
md5:c3ed9ddce82269219b45a3999e1e7705
1.0 MB Preview Download

Additional details

References

  • Sobolev S.L. Vvedenie v teoriyu kubaturnqx formul . -M.,1974,808s.
  • Sobolev S.L., Vaskevich V.L. Kubaturnqe formulq . Novosibirskoe izdatelg'stvo SORAN , 1996,448s.
  • SHadimetov X.M. Optimalg'nqe reshetchatqe kvadraturnqe i kubaturnqe formulq v prostranstvax Soboleva. Tashkent, 2019, s.224.
  • Ivanov V.V. Ob optimalg'nqx metodov vqchisleniya singulyarnqx integralov. // DAN SSSR , 1972, t.204 № 1.
  • Ivanov V.V. Ob optimalg'nqx algoritmax chislennogo resheniya singulyarnqx integralg'nqx uravneniy.-M.,1972
  • Gabdulxaev B.P. Ob optimalg'nqx kvadraturnqx formulax dlya singulyarnqx integralov. //Izvestiya VUZov. Matematika,1972,№3
  • Boykov I.V. Ob optimalg'nqx algoritmax vqchisleniya kratnqx singulyarnqx integralov .// DAN SSSR , 1974, t.204 № 1
  • Shadimetov, K., & Daliyev, B. (2021, July). Composite optimal formulas for approximate integration of weight integrals. In AIP Conference Proceedings (Vol. 2365, No. 1, p. 020025). AIP Publishing LLC.
  • Shadimetov, K. M., & Daliev, B. S. (2022). Optimal formulas for the approximate-analytical solution of the general Abel integral equation in the Sobolev space. Results in Applied Mathematics, 15, 100276