Mevzu - Sosyal Bilimler Dergisi

New upload

CommunityMevzu - Sosyal Bilimler Dergisi

MEVZU

 

Sosyal Bilimler Dergisi - Journal of Social Sciences

 

 

 

 

  

 

Mevzu - Sosyal Bilimler Dergisi, 15 Mart ve 15 Eylül tarihlerinde yılda iki sayı olarak  yayımlanan uluslararası akademik bir dergidir (Makale son kabul tarihleri: Mart tarihli sayı için 15 Şubat ; Eylül tarihli sayı için  15 Ağustos).  Mevzu, Sosyal ve Beşeri Bilimler alanına dair makale, kitap kritiği ve sempozyum değerlendirmesi gibi çalışmaları yayınlamayı ve  kamuoyu ile paylaşmayı amaçlamaktadır.

 

Mevzu, Nisan ve Eylül ayları olmak üzere yılda 2 kez yayınlanan uluslararası hakemli bir dergidir. Akademik bir dergi olan mevzu, ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel niteliklere  sahip çalışmaları yayınlayarak  ilahiyat  ve  sosyal bilimler  alanında bilgi birikimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Derginin yayın dili Türkçe’dir. Ayrıca  İngilizce bilimsel çalışmalar da  yayınlanır.  

Yayınlanmak üzere gönderilen makaleler, en az iki hakem tarafından çift taraflı kör hakemlik değerlendirmesine tabi tutulur. Ayrıca intihal tespitinde kullanılan özel bir program aracılığıyla makalelerin daha önce yayımlanmamış olduğu ve intihal içermediği teyit edilir. 

Read more

Curated by:
hidelen
Curation policy:
Mevzu / Sosyal Bilimler Dergisi. bilimsel araştırmaları halka ücretsiz sunmanın bilginin küresel paylaşımını artıracağı ilkesini benimseyerek, içeriğine anında açık erişim sağlamaktadır.  LOCKSS: http://dergipark.gov.tr/mevzu/lockss-manifest OAI:  http://dergipark.gov.tr/api/public/oai/mevzu/  Mevzu / Sosyal Bilimler DergisiCreative Commons Atıf-Gayriticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.      Mevzu / Sosyal Bilimler Dergisi - Journal of Social Sciences Budapeşte Açık Erişim  Deklarasyonunu imzalamıştır. 

Bk: http://www.budapestopenaccessinitiative.org/list_signatures?indorg=all&keyword=mevzu

Budapeşte Açık Erişim Girişimi (http://www.budapestopenaccessinitiative.org/)
Created:
September 8, 2020
Harvesting API:
OAI-PMH Interface

Want your upload to appear in this community?

  • Click the button above to upload a record directly to this community.
    To add one of your existing records to the community, edit the record, add this community under the "Communities" section, save, and finally publish.
  • The community curator will then be notified to either accept or reject your upload (see community curation policy below).
  • If your upload is rejected by the curator, it will still be available on Zenodo, just not in this community.